Seznam produktů značky Vinařství Šebesta

Vinařství Martin Šebesta bylo založeno v roce 2002 a jako rodinný podnik charakterizuje osobní a pečlivý přístup k vinicím, vínu a zákazníkům.

Víno Šebesta se rodí v jedné z nejteplejších vinohradnických oblastí Čech a Moravy, na úbočí Dunajovických vrchů v mikulovské oblasti.
Svou produkcí bílých vín, červených vín, rosé, klaretů a vín ledových dokazujeme, že i v našich podmínkách lze vyrábět velmi lahodná, vysoce kvalitní přírodní vína. Jedinečná lokalita pod Pálavou a péče o hrozny tvoří předpoklad pro dobře vyzrálý a zdravý hrozen, který je základem kvalitních vín.

Znalost vína může být radostí po celý život člověka

Zaměřuje se na výrobu jakostních přívlastkových vín.
Dle obsahu cukru nabízí vína suchá, polosuchá, polosladká a sladká.
Sortiment tvoří vína bílá, růžová, klarety, vína červená a speciální – vína ledová.
Velikost partií představují šarže o 300-3000 lahvích.

Vína získávají ocenění na nejvýznamnějších celostátních i mezinárodních soutěžích vín, ale nejlepší odměnou je spokojený zákazník.

Víno se nedělá ve sklepě, ale na vinici

Vína pochází z vyhlášených viničních tratí Liščí vrch (výměra 5,5ha, mírně svažitá vinice s humózním profilem) a Ořechová hora (výměra 2,2 ha, naše velmi ceněná vinice se svažitostí15%), které jim dodávají svou jedinečnost.
Aby zajistili prvotřídní jakost hroznů, vysadili 10ha vinic, které sami obhospodařují.

Obsahuje vysoký podíl vápníku a zajímavé je i střídání různých typů půd. Spodní část tvoří splavenina s relativně humóznější půdou, ta přechází v půdu jílovitější s příměsí kamení a na vrcholu se objevují menší kamínky a místy téměř čistý písek. Důkazem dobré polohy je i hojný výskyt cvrčka polního, který vyhledává záhřevné a slunné stráně.

Pěstované odrůdy

Bílé odrůdy: Ryzlink vlašský, Rulandské šedé, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Pálava

Modré odrůdy: Dornfelder, Zweigeltrebe, Rulandské modré