Seznam produktů značky Colle Ciocco

Vínem „Sagrantino di Montefalco“ si připíjeli na své svatbě Angelina Jolie a Brad Pitt.

Na svahu před branami města Montefalco (Jestřábí hora) leží vinice Colle Ciocco, které obhospodařuje rodina Spaccheti. Z vinic je výhled na horu Sapello, pod kterou leží město Assisi – rodiště sv.�Františka a město Spoleto – místo konání „Feste di Due Mondi“ (Festival dvou světů).

V údolí řeky Clitunno najdete středověké věže, hrady a několik měst známých pro své umění. Colle Ciocco je lemované vinicemi a olivovými háji. Zeleň je protkána usedlostmi, zvonicemi a starobylými kostely.

Vinařství založil v roce 1935 Settimio Spacchetti, dnes jej řídí jeho synové Lamberto a Eliseo. Je obhospodařováno 19 hektarů z toho 8 ha odrůdy Sagrantino, 2 ha jiných hroznů a 9 ha olivových hájů.

Vinařství je 400 metrů nad mořem a produkuje vína suchá. Jmenovitě bílé víno Clarignano, červené víno Montefalco Rosso a Sagrantino a sladké víno Sagrantino passito.

V olivových hájích se pěstují odrůdy Moraiolo (80%), z nichž mnohé stromy jsou staré více jak 100 let. Dále Frantoio (15%) a Leccino (5%), celkem 3000 rostlin. Sklizeň oliv začíná v druhé polovině října. Ručně sbírané olivy jsou do 24 hodin za studena lisovány. Vyrábí se z nich tři typy extra panenských olejů:

  • „květnatý“ Fiore,
  • „ovocný“ Fruttato,
  • „jemný“ Gentile.

To vše pod značkou Olio di Montefalco.