Seznam produktů značky Angelo Rocca

Rodina Rocca působí ve vinařství od r. 1880, kdy předchůdce Francesco založil „Vinicola Rocca“ a provozoval obchod se sudovými víny. Zkušenosti zrály po 4 generace, kdy od počátku vývoje firmy pokračuje neutuchající hluboká vášeň pro zrající vína, společně se službami a výtečným poměrem kvalita/cena. Investice nedávných let vyústily v akvizici prestižní farmy v Apúlii a postavení nového vinného sklepa v Agrate Brianza, vybaveného těmi nejmodernějšími technologiemi pro proces výroby a lahvování vína. Během let se víno této značky stalo oceňovaným a uznávaným na nejvýznamnějších trzích Evropy, Ameriky a Asie.

Rodinná historie

Na konci 19.století se Francesco Rocca iniciativně pustil do obchodování se sudovým vínem. V roce 1936 jeho syn Angelo rozšířil produkci skrze postavení sklepa v Nardò (Apúlie). V šedesátých letech 20. století byla koupena 1. stáčecí lahvová linka, a tím začala distribuce produktů pod značkou Rocca. Ernesto Rocca (vnuk zakladatele) společně se svými syny Paolem, Marcem, Lucou a Matteem – každý sdílící povinnosti a zodpovědnost – dnes řídí rodinný obchod, což zahrnuje vedení a rozvoj vinařské firmy společně s klusáckou koňskou farmou.

Farma

Farma je tvořena hospodářskými usedlostmi „Don Cataldo“ a „Vignali Grandi“ – zahrnuje přes 80 hektarů v obci Leverano v srdci Salenta – asi 5 km od nádherného Jónského pobřeží. Půda zde je nejčastěji smíšená jílovo-vápenitá. Vliv moře umožňuje společně s moderními technologiemi a laskavou péčí dosahování výtečné kvality a stálé produkce. Původní vinné odrůdy Negroamaro, Malvasia Nera a Primitivo jsou předurčeny pro výrobu typického vína tamějšího regionu, zvláště vína Leverano doc.

Novější odrůdy Montepulciano a Sangiovese s mezinárodními Syrah a Cabernet Sauvignon, které byly vysazeny v nedávných letech, již ukazují své skvělé kvalitativní charakteristiky. Trebbiano, Bombino, Malvasia Bianca a Garganega doplňují kolekci se skvělým Chardonnay, pokud se týká hroznů bílých. Pečlivý výběr hroznů před lisováním, kontrola teploty v různých fázích výroby a pozorná péče rafinace (zušlechťování) garantují kvalitu a tržní typičnost těchto vinařských produktů.

Vinařství

Ve shodě s mnohými potřebami, tendencemi a pokračujícím rozvojem trhu je firma schopna lahvovat různé druhy s rozličnými vinnými značkami DOC, DOCG, IGT přicházejícími z více prestižních výrobních oblastí.

Nové sídlo má moderní, funkční a vybavené prostory s 5000m2, s podzemními sklepy pro uchování a kultivování produktu za nejideálnějších teplot a vlhkosti. Sterilní studené lahvování se provádí za využití nejmodernějších technologií práce a úrovně kontroly.

Dvě linky, které jsou spuštěny, mají efektivní výrobní kapacitu 10000 litrů a (resp.) 4000 lahví za hodinu.